רוטר
09.10.2024
רוטר
בחזרה לבית המדרש

החיזוק היומי של רונן קרתא

10
התראות
בס"ד

חיזוק יומי - יט' אלול

תאמין בחיים ותחיה את האמונה

בפקיסטן היה פרופסור מומחה למחלות נדירות. מכל העולם הגיעו לפתחו כדי למצוא רפואה למחלתם.

באחד הימים נשלח שליח אל הפרופסור מארץ שכנה ושאלו אם יוכל לתת הרצאה על מחלות ותרופות, אורח חיים בריא ועוד.

נענה הפרופסור לבקשה, ארז מזוודות ונסע לשדה התעופה. באמצע הטיסה פנה הטייס לציבור הנוסעים ואמר: "אחד המנועים נשרף ולכן חייבים לעשות נחיתת חרום בעיר הקרובה. אל דאגה, אתם בידיים בטוחות".

הנחיתה עברה בשלום וכל הנוסעים הודו לטייס ושיבחוהו.

הפרופסור שהיה לחוץ בזמן להגיע להרצאה חיפש דרך להגיע למדינה השכנה. המרחק היה גדול והוא החליט להשכיר רכב ולנסוע בדרכים.

חושך, גשמים עזים ודרך מפותלת היו מנת חלקו. הראייה קשה ומסוכנת והגשמים לא פסקו. בצר לו הוא החליט לעצור בצד הדרך.

הוא הגיע לכפר קטן, ניגש לבית הקרוב ונקש על הדלת. פתחה לו בעלת הבית והוא החל לספר לה את מאורעות היום שעבר וביקש ללון אצלה הלילה.

"בשמחה" אמרה האישה, "אני כאן עם הבן שלי, יש מיטה נוספת ליד הבן שלי, שם תישן".

שמח הפרופסור, הניח את מטלטליו ונכנס לחדר. בעודו עומד בחדר הוא שם לב שהילד נראה לא טוב.

הוא ניגש אליו, בדק אותו, פנה לבעלת הבית ואמר לה את מצבו. אמרה לו האישה: "באמת בני חולה מאד, על סף מוות אפילו, נסעתי לכל רופא באזור אך אין תרופה למחלתו. באחד הימים היינו אצל רופא גדול והוא הציע לנו לנסוע לפקיסטן, שם יש פרופסור גדול ומומחה שלבטח ימצא תרופה למחלתו של בני. אולם אישה עניה אני ואין ביכולתי לנסוע אליו ולבטח ירצה ממני סכום עתק ששנים יקח לי לחסוך אותו.

מה שביכולתי היה לעשות זה רק להתפלל שיבריא, שהרי הכל בידי שמים, ואם בורא עולם ירצה הרופא יגיע עד אליי..."

אמר לה הפרופסר: "בורא עולם שמע את תפילתך... אני הוא הפרופסור מפקיסטן..." (הרצל ישרים)

בורא עולם מנווט את העולם לפי הצורך העולמי, לא סתם אדם זה מצליח, לא סתם עברת דירה לבניין הסמוך, לא סתם הרכב נתקע, לא סתם בחרת בעבודה כזו... הכל כדי שתוכל להשפיע מהמקום שלך, לעזור ולתת.

כאשר אדם מבין שכל מאורעותיו הן לטובה, זהו מעין העולם הבא (רבי נחמן)

אישה בכתה לבורא לרפואת בנה, פרופסור גוי מפקסיטן טס במטוס, המטוס נחת נחיתת אונס, גרם למאות אנשים לאבד זמן רב, עצבים ופחד כדי שילד אחד יהיה בריא - כל אלה נפלאות הבורא שעינינו הקטנות לא יוכלו לראות זאת ושכלנו גדול ככל שיהיה לא יוכל להבין זאת.

אם הגעת למקום פלוני, עברת משבר, הצלחת, נפלת, נפרדת, פוטרת, תזכור הכל מסובב מלמעלה, והכל כולל הכל לטובה הגדולה בשבילך... רק צריך סבלנות רבה והרבה אמונה, ולפעמים חיים שלמים כדי להבין מדוע בורא עולם פעל כל זאת...

אמונה היא כלי לחיים שלווים כמו שאמר רבי נחמן: "מי שיש לו אמונה חייו חיים והוא מבלה ימי חייו בטוב תמיד".

ועליו הוסיף רבי מנחם מנדל שניאורסון: "תאמין בחיים ותחיה את האמונה..."

מה שנשאר לנו הוא פשוט להאמין... ("חיזוק יומי" - רונן קרתא)

יום טוב, בשורות טובות ובעזרת ה' ננצח
לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!
1 תגובותמיון לפי