רוטר
09.10.2024
רוטר
בחזרה לבית המדרש

החיזוק היומי של רונן קרתא

00
התראות
*בס"ד*

*חיזוק יומי - ח' אלול*

*מִן הַמֵּצַר קָרָאתִי יָּהּ עָנָנִי בַמֶּרְחָב יָהּ*

מנהל בכיר במפעל גדול קיבל לביתו מכתב פיטורין, המפעל היה נתון בקשיים כלכליים, אך איש לא שיער שדווקא הוא, שצבר וותק של שנים רבות, ועומד בראש אחת המחלקות החשובות, יפוטר.

הוא ניסה להיאבק בגזירה שנחתה עליו בכל דרך אפשרית, גם וועד העובדים במפעל היה לצידו, ולמרות זאת לא הצליח להניא את ההנהלה מביצוע ההחלטה, הדבר חרה לו עד מאד עד שאפילו הוא סירב לקבל את הפיצויים שהוצעו לו.

באחד הימים הוא הזדמן להרצאה של אחד הרבנים החשובים. נושא ההרצאה היה: "השגחה פרטית".

בתום ההרצאה ניגש המנהל אל הרב ושטח לפניו את סיפורו הכואב.

לאחר שתיאר את סירובה העיקש של ההנהלה להשאירו במקומו אמר לו הרב: "שמע ידידי, אם עשית כל מה שביכולתך, וההנהלה עדיין מסרבת, אות ברור הוא שזהו רצון הבורא יתברך, ואם כן, כפי ששמעת בהרצאתי, בוודאי גם הפיטורין היו לטובתך, למרות שאינך מבין כיצד ייתכן דבר כזה, לכן, אם ברצונך לשמוע לעצתי, הרפה מהעניין, והתפלל לישועת ה' ".

עשה האיש כדברי הרב, ולאחר שהודיע להנהלת המפעל על הסכמתו לפיטורין, קיבל פיצויים גבוהים שנאמדו לפי הוותק הרב של שנות העבודה.

בחלוף שבועות מספר הוא הגיע לבית הרב וסיפר לו בהתרגשות על ההשגחה הפרטית שאפפה אותו מכל צד: "שבועיים לאחר שקיבלתי את הפיצויים הגבוהים, קיבלתי התקף לב, חיי ניצלו בנס, אולם עכשיו גם אם הייתי רוצה להמשיך לעבוד, לא היה באפשרותי לעשות זאת.

הקב"ה צפה מראש שאני אמור לחלות, ולא אהיה מסוגל עוד לעבוד, ולכן הביא את ההנהלה לפטרני זמן מה קודם לכן, כדי שאקבל פיצויי פיטורין גבוהים. אם לא היו מפטרים אותי והייתי ממשיך לעבוד כרגיל, הייתי נאלץ לעזוב את העבודה בשל התקף הלב, ואז הפיצויים היו נמוכים בהרבה לעומת מה שקיבלתי בעקבות הפיטורין שבאו ביוזמת המפעל' ('יביע אומר')

דוד המלך צעק לקב"ה: "מִן הַמֵּצַר קָרָאתִי יָּהּ עָנָנִי בַמֶּרְחָב יָהּ" (תהילים קיח, ה) - תרחיב לי את המיצר בו אני שקוע.

מכאן נגזרת הארץ מצרים. מצרים מלשון מיצר, דוחק וקושי, מבטיח בורא עולם שיוציא אותנו ממצרים, לא רק בעבר אלא בכל זמן.

בורא עולם הבטיח לנו שבכל ירידה שלנו מצריימה, בכל מיצר, בכל קושי ומכשול הקב"ה איתנו, ולא רק שיירד איתנו אל תוך הקושי, הוא גם יעלה אותנו מעלה מעלה.

לעיתים נדמה לנו שחרב עלינו עולמנו, שאין תקווה, שאין מוצא למצב אליו נקלענו, שהחושך מכסה את האור הנכסף.

אם נזכור שבורא עולם איתנו בכל מצב, בכל קושי, שהכאב הזה הוא לטובה, וממנו בורא עולם יעלה אותנו מעלה מעלה, נוכל לצלוח את הקושי והכאב, נוכל אפילו לחייך, נוכל להביט קדימה בראש מורם, להביט אל ההצלחה שבוא תבוא במהרה... ("חיזוק יומי" - רונן קרתא)

יום טוב, בשורות טובות ובעזרת ה' ננצח
לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!