רוטר
10.10.2024
רוטר
בחזרה לבית המדרש

החיזוק היומי של רונן קרתא

00
התראות
בס"ד

חיזוק יומי - ה' אלול

התקדמות קטנה היום תשתלם לך מאד מחר

מלך אחד ביקש מבנו שיביא לו מהיער אבן גדולה. הלך הבן אל היער להביא את האבן שביקש אביו. כשהגיע אל היער ראה הבן אבן גדולה מאד, הוא ניסה להרימה אך ללא הצלחה, ניסה לגלגל אותה וגם בזה כשל.

חזר הבן ובכה לאביו: "אבא, רציתי מאד לשמח אותך, אך האבן גדולה וכבדה, אינני יכול להזיז אותה".

אמר לו המלך: "בני, אתה באמת חושב שהייתי מבקש ממך לעשות דבר שאינך יכול לעשות? כוונתי הייתה שתשבור את האבן לחלקים קטנים ואז תוכל להביא לי אותה..."

בורא עולם, מלך העולם שלח אותנו אל העולם הזה להביא לו אבן גדולה - תורה, מצוות ומעשים טובים.

כולנו מסתובבים בעולם מנסים לאסוף מצוות, מקוששים מצווה כאן מרימים מצווה שם, ולעיתים מתייאשים ואומרים למלך: "אבינו מלכנו, 'האבן' כבדה מאד, אין אנו יכולים להרימה אליך".

לעיתים נראה לנו שעבודת ה' היא הכל או לא כלום! אם לא עשינו את הכל, לא הבאנו את כל ה"אבן" אז העבודה שלנו לא שווה.

אומר לנו בורא עולם: "אתם לא צריכים להרים את כל ה'אבן', תביאו לי אותה בחלקים קטנים, תנו לי מעט תורה ביום, תעשו מצווה אחת בשלמות, תתקדמו צעד אחר צעד... לא נתתי לכם דבר שאינכם יכולים לעשותו".

חודש אלול, חודש ההכנה שלנו לימים הגדולים של חודש תשרי, אדם המכין עצמו מעט היום, מסדר לו שנה אחרת.

איך עושים זאת? מתקדמים צעד אחד ממה שהיינו בשנה שעברה - אדם המתקדם אל בורא עולם צעד - מקבל עליו מצווה, עושה מעשה טוב, בורא עולם מתקרב אליו עשרות צעדים, ומסדר לו שנה טובה יותר מקודמתה.

לא רק שאתה מתקדם, אתה אף יוצר דבר שאיתו תוכל לנצח, וזוהי ההתמדה בדבר שאותו קיבלת על עצמך. כשיש לך התמדה יהיו לך גם תוצאות והצלחות.

אכן ה"אבן" גדולה מאד, המסע ארוך ומתיש, אך אם בכל יום נשבור מעט ממנה, נקיים עוד מצווה, נלמד עוד הלכה, נשבור עוד תאווה - בסופו של יום נביא אל המלך את כל ה"אבן" הגדולה... ונזכה לשנה של שפע, ברכה והצלחה... ("חיזוק יומי" - רונן קרתא)

יום טוב, בשורות טובות ובעזרת ה' ננצח
לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!