רוטר
10.10.2024
רוטר
בחזרה לבית המדרש

החיזוק היומי של רונן קרתא

10
התראות
בס"ד

חיזוק יומי - ב' אלול

כשהמקום שלך טוב, הכל מסביב הופך להיות טוב

אחד מצדיקי הדור היה רגיל להתפלל באריכות ובדביקות גדולה. באחד הימים הוצרך הרב לטוס לאמריקה. באמצע הדרך נחת המטוס באחת הערים לצורך תדלוק ומנוחה.

באותה העת יצאו חלק מהנוסעים אל מתחם שדה התעופה. ביניהם יצא הרב, חיפש פינה שקטה והתפלל מנחה.

התפלל הצדיק, כיוון את מחשבתו והאריך בתפילה כבכל פעם. שקע הצדיק בתפילה עד שהמטוס המריא והשאיר אותו בשדה התעופה.

כששמע הרב שמשון פינקוס את הסיפור, ניגש את הצדיק ושאלו: "אמור נא לי, איך יכולת להיות מרוכז בתפילה בזמן שידעת שהמטוס בורח לך? איך הראש עובד ברגעים כאלו?"

השיב לו הצדיק: "היה לי כאן טוב, לכן לא חשבתי על כלום, גם לא על המטוס שבורח לי..."

כשאנו נמצאים במקום מסוים וממאנים ללכת ממנו, הסיבה היא שטוב לנו שם, מרגישים בנוח ולא חושבים על דברים אחרים.

אך כשהמקום לא טוב לנו אנו בורחים ממנו מהר ומסיתים את המחשבות שלנו למקומות אחרים וטובים יותר.

כדי להתפלל בכוונה, כדי לקיים מצווה או חסד, צריכים אנו לעשות את המקום טוב עבורנו, להכניס בו מעט אהבה ותשוקה.

אם יהיה לנו טוב במקום שלנו לא נחפש מקום אחר, אם נעשה את המקום שלנו טוב, נייקר אותו, נשחרר מחשבות זרות, נוכל לשהות במקום ללא רצון לשנות מקום.

כך בעבודת ה' וכך בכל מקום ודבר בחיינו, נייקר את הדבר, נעשה את הבית שלנו מקום שטוב לנו שם, את העבודה שלנו כמקום הנפלא ביותר בשבילנו, את הסביבה והחברים לטובים ביותר, את בורא עולם למלך, וממילא יהיה לנו הכי טוב שיש, לא נרצה להחליפם בדבר אחר... ("חיזוק יומי" - רונן קרתא)

יום טוב, בשורות טובות ובעזרת ה' ננצח
לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים.
1 תגובותמיון לפי