רוטר
08.10.2024
רוטר
בחזרה ליש לי מה לומר

דעה - תוקם רצועת ביטחון בלבנון

התראות
אשמח לדעת עם מי אני יכול לדבר שיאשרו לי את מאמר הדעה שלי בפורום סקופים- לא רוצה לפרסם שם שום דבר שייחשב כספאם.

ובכן הקבינט החליט: שירות החובה יוארך לשלוש שנים

מבלי להיכנס יותר מדי לפוליטיקה - אני מאמין שאנחנו נגיע למצב של רצועת ביטחון.

צהל מאריך את שירות החובה ל3 שנים, מה שיגדיל את מספר חיילי החובה בכ25 אלף, בנוסף הוא משביח את הגופים הקרביים - אחת הדרכים היא החלשתו של חיל המודיעין

עד היום היו מכסות בחיל המודיעין לקורסי עילית, היה מספר מסוים של מלשבים עם פרופילים קרביים שיכלו להתקבל

במטכל הורידו את גודל המכסות הללו (במקביל כמובן להתנגדות מצד חמ"ן)

מקימים עוד אוגדות מילואים, הדברים הללו הם לא זמניים.

שתים ממשימותיו החשובות של צהל במלחמה זו היא לנטרל לחלוטין את האיום מצפון ומדרום. אני מאמין שחיילי צהל ימשיכו להיות ברצועה (ללא קשר למי שישלוט בה). פשיטות לעיתים קרובות כמו שקורה ביו"ש יהיה דבר שבשגרה. בצפון- לא נוכל כמובן לכבוש את לבנון. אבל אם יש משהו שהמלחמה הזו הוכיחה- האיום הרקטי ירד בתעדוף (ונחכה כמובן לטילים המדויקים והלא מדויקים מלבנון) לעומת הפחד האמיתי של כניסה קרקעית של כוחות חיזבאללה (ואולי אף גדודים סורים) אל תוך ישובים ישראלים בצפון וכיבושם. אם חמאס כבש קיבוצים (וללא ספק יכל גם לכבוש את אופקים ונתיבות אם זה היה בתעדוף שלו) חיזבאללה יכולים לכבוש את נהריה בזמן הנכון ועם התכנון הנכון.

יוניפ"יל נכשל במשימתו. חיזבאללה מציב את אנשיו כדרך קבע באיזורי החיץ של האו"ם. חיזבאללה התעצמו לאורך השנים לאחר שאפשרנו להם חיזוק אקפוננציאלי מאז 2006. חוץ ממלחמת אזרחים בלבנון ( שהוא אולי תרחיש ה'הפתעה' ) אני מתקשה לראות תרחיש שיחזיר את הביטחון לצפון חוץ מרצועת ביטחון.

מה שמחזיר אותנו לתחילת הפרשנות שלי. הלחץ של צה"ל על גיוס החרדים הוא לא לחלוטין פוליטי (בשונה מהרבה דברים שהמטכל עושה לעיתים, שכן פורום מטכל עבור הרבה מפקדים מהווה תחנת מעבר לפוליטיקה)

לא סתם ממבצעים את נצח יהודה. לא סתם מאריכים את השירות הצבאי
לא סתם צהל מקים גדוד מילואים בראשות יועז הנדל ליוצאי יחידות מיוחדות שקיבלו פטור ממילואים או אחרי גיל שירות.
לא סתם צהל מקים עכשיו אוגדה חדשה (אוגדה 96)
לא סתם מאריכים את מכסת ימי המילואים
לא סתם מעלים את גיל הפטור ממילואים

כשראש אכ"א בדיון רוצה לנרמל לבישת מדים בציבור החרדי זה לא כי יש לו גחמות (ואולי יש לו) על שירות הוגן, זה כי כמות החיילים שצהל יצטרך (עם רגליים על הקרקע) גדלה כרגע באופן משמעותי. לוחמים שהיו בקו שני עכשיו עוברים לקו הראשון שהתרחב, לוחמים מהקו השלישי עברו לקו השני, וצריך כמות שתאייש את הקו השלישי.

ב7 באוקטובר לא התחיל מבצע שיסתיים בחודש או מלחמה שתסתיים בשנה.

להערכתי, אנחנו עומדים בפני עשור שישנה את הצבא והמדינה מקצה לקצה

ימי המילואים כמובן יפגעו בכלכלה, העלאת תקציב הביטחון באופן חד יקח תקציב ממקומות אחרים.

המטכ"ל והממשלה מבינים טוב טוב שאסור לנו בעתיד לאפשר לאף מדינה, אפילו לאמריקאים לא לסחוט אותנו על ידי עיכובי נשק.

ב7 באוקטובר לא התעוררנו למזרח תיכון חדש. מי ששונא אותנו עדיין שונא אותנו, מי שאוהב אותנו עדיין אוהב אותנו, גם במזרח התיכון וגם בעולם.

ב7 באוקטובר התעוררנו למדינת ישראל חדשה על הריסותיה של הקודמת, וכפי שמלחמת יום כיפור שינתה אותנו ללא היכר, כך המלחמה הזו לעולם לא נחזור להיות המדינה שהיינו

שיהיה לכולנו שבת שלום, הצלחה רבה ללוחמינו וחיילינו
1 תגובותמיון לפי
  • מי שאהב את הפרשנות שלי ורוצה עוד- מוזמן להיכנס לעמוד פרשנות ועדכונים שלי בוואצאפ...